All sports Site

Menu
Cycling - Klasika Primavera de Amorebieta - 2010 - Detailed results

Cycling - Klasika Primavera de Amorebieta - 2010 - Detailed results

Choice of a season :

Spain

Results 2010

Klasika Primavera de Amorebieta 2010

SpainSpain - Amorebieta-Etxano - 11 April 2010


Klasika Primavera de Amorebieta - 11 April 2010


1SPASamuel Sanchez Gonzalez (SPA)Euskaltel - Euskadi04:04:19
2SPAIgor Antón Hernandez (SPA)Euskaltel - Euskadi00:05
3LUXFränk Schleck (LUX)Saxo Banks.t.
4SPAVicente David Bernabéu Armengol (SPA)Barbot - Sipers.t.
5SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
6ITAMauro Finetto (ITA)Liquigas - Doimos.t.
7COLRigoberto Uran Uran (COL)Caisse d'Epargnes.t.
8RUSSergey Chernetskiy (RUS)Russian National Teams.t.
9SPAEgoi Martinez De Esteban (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
10SPAJosé Herrada Lopez (SPA)Caja Rurals.t.
11SPARaul Santamarta Valvuena (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
12SPADavid Gutierrez Gutierrez (SPA)Footon - Servettos.t.
13FRAArnold Jeannesson (FRA)Caisse d'Epargnes.t.
14RUSEvgeni Petrov (RUS)Team Katusha00:08
15URUFabricio Ferrari Barcelo (URU)Caja Rurals.t.
16SPADavid Arroyo Duran (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
17PORJosé João Pimenta Costa Mendes (POR)LA - Rota Dos Moveiss.t.
18CRCGregory Brenes Obando (CRC)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
19SPAAketza Pena Iza (SPA)Caja Rurals.t.
20SPABeñat Intxausti Elorriaga (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
21SPADavid Lopez Garcia (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
22COLJuan Mauricio Soler Hernandez (COL)Caisse d'Epargnes.t.
23SPAPedro Merino Criado (SPA)Footon - Servettos.t.
24SPAEzequiel Mosquera Miguez (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
25ITAEros Capecchi (ITA)Footon - Servetto00:13
26ITAIvan Santaromita (ITA)Liquigas - Doimo00:27
27DENNicki Sørensen (DEN)Saxo Bank01:11
28RUSSergey Shilov (RUS)Russian National Teams.t.
29SPADavid García Da Pena (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
30RUSEduard Vorganov (RUS)Team Katushas.t.
31SPAAndres Avelino Antuña Coro (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
32PORAndré Fernando Martins Cardoso (POR)Palmeiras Resort - Prios.t.
33SPAAndoni Blazquez Berasarte (SPA)Orbeas.t.
34PORCésar Fonte (POR)Barbot - Sipers.t.
35ITAMarco Corti (ITA)Footon - Servettos.t.
36SPAMikel Landa Meana (SPA)Orbeas.t.
37AUSRichie Porte (AUS)Saxo Banks.t.
38SPAAlberto Morras Fernandez (SPA)Madeinox - Boavistas.t.
39SPAGustavo César Veloso (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
40PORRicardo Jorge Correia Mestre (POR)Palmeiras Resort - Prios.t.
41PORDavid Da Silva Livramento (POR)Palmeiras Resort - Prios.t.
42PORBruno Manuel Silva Pires (POR)Barbot - Sipers.t.
43SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
44SPAAlberto Losada Alguacil (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
45SPAMarcos Garcia Fernandez (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
46RUSAlexandre Botcharov (RUS)Team Katushas.t.
47PORSérgio Ferreira Sousa (POR)Madeinox - Boavistas.t.
48SPAJuan Jose Oroz Ugalde (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
49SPAIván Melero Coco (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
50SPARubén Plaza Molina (SPA)Caisse d'Epargnes.t.

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved