All sports Site

Menu
Cycling - Internationalen Raiffeisen Grand Prix in Judendorf-Straßengel - 2011 - Detailed results

Cycling - Internationalen Raiffeisen Grand Prix in Judendorf-Straßengel - 2011 - Detailed results

Choice of a season :

Austria

Results 2011

Internationalen Raiffeisen Grand Prix in Judendorf-Straßengel 2011

AustriaAustria - 12th June 2011


Internationalen Raiffeisen Grand Prix in Judendorf-Straßengel - 12th June 2011


1CROTomislav Danculovic (CRO)Loborika - Favorit4:12:01
2SLOBlaz Furdi (SLO)Adria Mobil+5
3CRORadoslav Rogina (CRO)Loborika - Favorit+5
4SLORobert Vrecer (SLO)Perutnina Ptuj+5
5SLOMatej Mugerli (SLO)Perutnina Ptuj+53
6GERFlorian Bissinger (GER)Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer+56
7CZEPetr Bencik (CZE)PSK Whirlpool - Author+56
8SLOMatej Gnezda (SLO)Adria Mobil+56
9SLOMatej Marin (SLO)Perutnina Ptuj+56
10CZEAdam Homolka (CZE)WSA - Viperbike+56
11AUTMarkus Eibegger (AUT)Tabriz Petrochemical Cycling Team+56
12AUTJosef Benetseder (AUT)Vorarlberg - Corratec+56
13NAMErik Hoffmann (NAM)+56
14AUTChristoph Sokoll (AUT)Arbö Gourmetfein Wels+56
15ITAErmanno Capelli (ITA)Vorarlberg - Corratec+56
16AUTDominik Hrinkow (AUT)Vorarlberg - Corratec+56
17SLOBostjan Rezman (SLO)Perutnina Ptuj+56
18CROEmanuel Kiserlovski (CRO)Loborika - Favorit+56
19AUTHans-Jörg Leopold (AUT)+56
20CZEFrantisek Padour (CZE)PSK Whirlpool - Author+56
21CROMatija Kvasina (CRO)Loborika - Favorit+56
22SLOLuka Rakusa (SLO)Perutnina Ptuj+56
23CZEJakub Kratochvíla (CZE)Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer+56
24SLODejan Bajt (SLO)Perutnina Ptuj+56
25SLOTomaz Nose (SLO)Adria Mobil+56
26AUTJan Sokol (AUT)Arbö Gourmetfein Wels+4:20
27AUTPeter Pichler (AUT)Union - Raiffeisen - Tirol+4:20
28AUTAndreas Hofer (AUT)Tyrol - Team Radland Tirol+4:20
29AUTMichael Schwaiger (AUT)WSA - Viperbike+4:20
30CRODeni Banicek (CRO)Loborika - Favorit+4:20
31AUTStefan Praxmarer (AUT)Union - Raiffeisen - Tirol+4:20
32SWIReto Hollenstein (SWI)Vorarlberg - Corratec+4:20
33CZEJakub Vecera (CZE)PSK Whirlpool - Author+4:20
34AUTMichael Gaubitzer (AUT)+4:20
35GERMartin Gaber (GER)Union - Raiffeisen - Tirol+4:20
36AUTPaul Lang (AUT)+4:20
37AUTMartin Schöffmann (AUT)WSA - Viperbike+4:20
38AUTStefan Stadler (AUT)Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer+4:20
39AUTAndreas Graf (AUT)Arbö Gourmetfein Wels+4:20
40AUTRoman Gredler (AUT)Union - Raiffeisen - Tirol+4:20
41SLOKristjan Fajt (SLO)Adria Mobil+4:20
42CROMassimo Demarin (CRO)Loborika - Favorit+4:20
43AUTJürgen Hauk (AUT)+4:20
44GERDaniel Bichlmann (GER)+4:32
45GERMathias Vogl (GER)Union - Raiffeisen - Tirol+4:52
46SLOTomaz Bauman (SLO)Perutnina Ptuj+6:27
47CZEPetr Lechner (CZE)Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer+6:27
48SVKMartin Riska (SVK)Arbö Gourmetfein Wels+6:27
49AUTMarkus Götz (AUT)WSA - Viperbike+10:26
50AUSJoshua Lucas Prete (AUS)+10:26
51AUTChristian Pavitschitz (AUT)Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer+10:26

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved