All sports Site

Menu
Cycling - Umag Trophy - 2014 - Detailed results

Cycling - Umag Trophy - 2014 - Detailed results

Choice of a season :

Croatia

Results 2014

Umag Trophy 2014

CroatiaCroatia - 5th March 2014


Umag Trophy - 5th March 2014


1SLOMatej Mugerli (SLO)Adria Mobil3:46:59
2CROMatija Kvasina (CRO)Gourmetfein - Simplon Wels0:04
3ITADavide Mucelli (ITA)Meridiana - Kamens.t.
4SLOMartin Otonicar (SLO)Radenska0:08
5ITAAntonio Viola (ITA)Vini Fantini - Nippos.t.
6SLOAljaz Hocevar (SLO)Adria Mobils.t.
7AUTDaniel Biedermann (AUT)Gourmetfein - Simplon Welss.t.
8CZETomas Kalojiros (CZE)Bauknecht - Authors.t.
9SLOAndrej Rajsp (SLO)Radenskas.t.
10NORFilip Eidsheim (NOR)Fixit.nos.t.
11RUSKirill Yatsevich (RUS)Itera - Katushas.t.
12HUNKrisztian Lovassy (HUN)Fixit.nos.t.
13RUSMamyr Stash (RUS)Itera - Katushas.t.
14RUSEvgeny Shalunov (RUS)Lokosphinxs.t.
15SLOGasper Katrasnik (SLO)s.t.
16GERAlexander Meier (GER)Gebrueder Weiss - Oberndorfers.t.
17NORAnders Kristoffersen (NOR)Motiv3s.t.
18SLOJan Tratnik (SLO)Amplatz - BMCs.t.
19SWILukas Flückiger (SWI)s.t.
20RUSSergey Shilov (RUS)Lokosphinxs.t.
21RUSIlar Arslanov (RUS)Itera - Katushas.t.
22SWEMichael Olsson (SWE)Ringeriks - Krafts.t.
23AUTPatrick Bosman (AUT)Tirols.t.
24AUTAlexander Wachter (AUT)Tirols.t.
25NEDEmiel Dolfsma (NED)Rabobank Developments.t.
26SLORobert Jenko (SLO)Amplatz - BMCs.t.
27GERMaximilian Werda (GER)Stöltings.t.
28GERSebastian Deckert (GER)LKT Team Brandenburgs.t.
29GERErik Bothe (GER)Mlp - Bergstrasses.t.
30RUSAlexander Vdovin (RUS)Lokosphinxs.t.
31SWIMartin Gujan (SWI)s.t.
32RUSAndrey Sazanov (RUS)Russian Helicopterss.t.
33GERTimur Selvi (GER)Mlp - Bergstrasses.t.
34RUSMaxim Pokidov (RUS)Itera - Katushas.t.
35AUTDaniel Paulus (AUT)Vini Fantini - Nippos.t.
36CZEJakub Kratochvíla (CZE)Gebrueder Weiss - Oberndorfers.t.
37CZEMartin Boubal (CZE)s.t.
38GERFlorian Bissinger (GER)WSA - Greenlifes.t.
39DENMads Pedersen (DEN)Cult Energy - Vital Waters.t.
40POLPrzemyslaw Kasperkiewicz (POL)Bauknecht - Authors.t.
41GERSven Forberger (GER)s.t.
42NORJorgen Rydland Hodnebrog (NOR)Sparebanken Sørs.t.
43SLOJernej Svab (SLO)s.t.
44NEDFloris Gerts (NED)Rabobank Developments.t.
45DENMagnus Cort Nielsen (DEN)Cult Energy - Vital Waters.t.
46SLOUros Repse (SLO)Radenskas.t.
47SVKFilip Taragel (SVK)Dukla Trencin - Treks.t.
48GERFabian Schormaier (GER)Heizomats.t.
49RUSDmitriy Sokolov (RUS)Lokosphinxs.t.
50GERJan-Niklas Droste (GER)Heizomats.t.
51SVKMaros Kovác (SVK)Dukla Trencin - Treks.t.
52RUSArtem Nych (RUS)s.t.
53SLOKristjan Fajt (SLO)Adria Mobils.t.
54RUSAlexander Grigoriev (RUS)Russian Helicopterss.t.
55NORSondre Gjerdevik Sørtveit (NOR)Fixit.nos.t.
56SLOLuka Kovacic (SLO)s.t.
57GERFranz Schiewer (GER)LKT Team Brandenburgs.t.
58CROBruno Maltar (CRO)Adria Mobils.t.
59GERJohannes Weber (GER)Heizomats.t.
60NORKristian Aasvold (NOR)Sparebanken Sørs.t.
61AUTGregor Mühlberger (AUT)Tirols.t.
62AUTJan Sokol (AUT)Synergy Baku Cycling Projects.t.
63NORSondre Lindstad-Hurum (NOR)s.t.
64GERChristopher Hatz (GER)Mlp - Bergstrasses.t.
65CROEmanuel Kiserlovski (CRO)Meridiana - Kamens.t.
66GERStefan Schäfer (GER)LKT Team Brandenburgs.t.
67SWIFabian Giger (SWI)s.t.
68SLOGregor Gazvoda (SLO)Gebrueder Weiss - Oberndorfers.t.
69GERFlorenz Knauer (GER)Heizomats.t.
70CRORadoslav Rogina (CRO)Adria Mobils.t.
71RUSMatvey Zubov (RUS)Russian Helicopterss.t.
72CROMateo Frankovic (CRO)s.t.
73SLOMarko Pavlic (SLO)Radenskas.t.
74SVKMarek Canecky (SVK)Amplatz - BMCs.t.
75SLOMatej Marin (SLO)Gourmetfein - Simplon Welss.t.
76NORNikolai Tefre Lunder (NOR)Motiv3s.t.
77NORAndreas Vangstad (NOR)Sparebanken Sørs.t.
78CZEJan Svorada (CZE)Bauknecht - Authors.t.
79SLOKlemen Stimulak (SLO)Adria Mobils.t.
80GERAlexander Grad (GER)Heizomats.t.
81RUSAydar Gareyshin (RUS)Team 21s.t.
82AUTDaniel Auer (AUT)WSA - Greenlifes.t.
83GERMaximilian Friesinger (GER)s.t.
84AUTMartin Weiss (AUT)Tirols.t.
85AUTHans-Jörg Leopold (AUT)WSA - Greenlifes.t.
86RUSPavel Ptashkin (RUS)Itera - Katushas.t.
87GERCarl Soballa (GER)LKT Team Brandenburgs.t.
88RUSPavel Chursin (RUS)Russian Helicopterss.t.
89NEDEtienne Van Empel (NED)Rabobank Developments.t.
90NEDNino Honigh (NED)Rabobank Developments.t.
91SLOMatej Razingar (SLO)s.t.
92NEDJeroen Meijers (NED)Rabobank Developments.t.
93RUSEvgeny Zverkov (RUS)Itera - Katushas.t.
94CZEThomas Zechmeister (CZE)Bauknecht - Authors.t.
95AUTPaul Illenberger (AUT)Gourmetfein - Simplon Welss.t.
96NORFridtjof Røinås (NOR)Sparebanken Sørs.t.
97GERJulien Essers (GER)Heizomats.t.
98GERMike Egger (GER)Mlp - Bergstrasses.t.
99NOROystein Stake Laengen (NOR)Motiv3s.t.
100AZEOleksandr Surutkovych (AZE)Synergy Baku Cycling Projects.t.
101JPNGenki Yamamoto (JPN)Vini Fantini - Nippos.t.
102GERTobias Knaup (GER)LKT Team Brandenburgs.t.
103SWIMirco Saggiorato (SWI)Stöltings.t.
104GERJuriy Vasyliv (GER)Stöltings.t.
105NEDLennard Hofstede (NED)Rabobank Developments.t.
106SVKLubos Malovec (SVK)Dukla Trencin - Treks.t.
107IRLPhilip Lavery (IRL)s.t.
108SVKPatrik Tybor (SVK)Dukla Trencin - Treks.t.
109RUSArkimedes Arguelyes Rodriges (RUS)Lokosphinxs.t.
110AUTLukas Pöstlberger (AUT)Tirols.t.
111SWEJan Marcus Fåglum Karlsson (SWE)Ringeriks - Krafts.t.
112NORMax Emil Boholm Kørner (NOR)Ringeriks - Krafts.t.
113GERSébastian Baldauf (GER)Mlp - Bergstrasses.t.
114GERTim Schlichenmaier (GER)s.t.
115CZEDavid Dvorsky (CZE)Bauknecht - Authors.t.
116NORKristoffer Wormsen (NOR)Ringeriks - Krafts.t.
117ITAAlessandro Bisolti (ITA)Vini Fantini - Nippos.t.
118NORMorten Mørland (NOR)s.t.
119AUTMichael Gaubitzer (AUT)Amplatz - BMCs.t.
120NORØivind Lukkedal (NOR)Ringeriks - Krafts.t.
121NORFrederik Wilmann (NOR)Ringeriks - Krafts.t.
122DENMads Christensen (DEN)Cult Energy - Vital Waters.t.
123AUTJosef Benetseder (AUT)Tirols.t.
124AUTStephan Rabitsch (AUT)Amplatz - BMCs.t.
125AUTMarkus Eibegger (AUT)Synergy Baku Cycling Projects.t.
126SLODejan Bajt (SLO)Amplatz - BMCs.t.
127RUSDenis Zkuykov (RUS)Team 21s.t.
128ITAAntonio Santoro (ITA)Meridiana - Kamen0:29
129DENRasmus Sterobo Brandstrup (DEN)Cult Energy - Vital Waters.t.
130DENLasse Bøchman-Larsen (DEN)Cult Energy - Vital Waters.t.
131RUSArtur Shaymuratov (RUS)Team 21s.t.
132AUTDaniel Reiter (AUT)Gebrueder Weiss - Oberndorfer0:53
133AUTDaniel Lehner (AUT)Gourmetfein - Simplon Welss.t.
134GERArnold Flek (GER)s.t.
135AUTGregor Pavlic (AUT)s.t.
136RUSAlexandr Stepanov (RUS)Team 211:18
137SVKJuraj Lajcha (SVK)Epic Janom Greenways.t.
138SVKMario Dasko (SVK)Dukla Trencin - Treks.t.
139GERLukas Steger (GER)s.t.
140RUSMatvei Mamykin (RUS)Team 21s.t.
141SLOAndi Bajc (SLO)Amplatz - BMCs.t.
142NORStian Remme (NOR)Fixit.nos.t.
143CROIvica Stepan (CRO)2:28
144SVKMarian Hruska (SVK)Epic Janom Greenway3:11
145NOREirik Halvorsen (NOR)3:53
146RUSRoman Kustadinchev (RUS)Russian Helicopterss.t.
147NORTorstein Stokkenes (NOR)Fixit.no4:59
148CROEndi Sirol (CRO)Meridiana - Kamen5:29
149GERRobert Krause (GER)s.t.
150SVKJuraj Kovacik (SVK)Epic Janom Greenways.t.
151SVKJán Chalupcík (SVK)Epic Janom Greenways.t.
152GERJonathan Dinkler (GER)s.t.
153CROPeter Kozlovic (CRO)Meridiana - Kamens.t.
154AUTMario Schoibl (AUT)Gourmetfein - Simplon Welss.t.
155SLOMatic Safaric Kolar (SLO)Radenska5:53

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved