All sports Site

Menu
Cycling - Flèche du Sud - 2019 - Detailed results

Cycling - Flèche du Sud - 2019 - Detailed results

Choice of a season :

Luxemburg

Results 2019

Flèche du Sud 2019

LuxemburgLuxemburg - 29th May 2019 - 2nd June 2019


General classification - 2nd June 2019


1BELQuinten Hermans (BEL)Telenet - Fidea Lions13:40:03
2BELToon Aerts (BEL)Telenet - Fidea Lions0:14
3NEDStef Krul (NED)Metec - TKH - Mantel1:22
4CZEKarel Hník (CZE)Elkov - Author3:23
5SWILukas Rüegg (SWI)Swiss Racing Academy3:24
6NEDSjoerd Bax (NED)Metec - TKH - Mantel3:31
7BELLennert Teugels (BEL)Cibel3:33
8BELGianni Marchand (BEL)Cibel3:36
9GERFrederik Dombrowski (GER)3:41
10DENJesper Schultz (DEN)Waoo3:43
11NEDLars van den Berg (NED)3:44
12SPAJosé Manuel Díaz Gallego (SPA)Vorarlberg - Santic3:46
13NEDLars Van Der Haar (NED)Telenet - Fidea Lions3:57
14BELNicolas Cleppe (BEL)Telenet - Fidea Lions3:59
15CANJack Burke (CAN)Leopard Pro Cycling4:02
16CZEJan Bárta (CZE)Elkov - Author4:03
17AUTStephan Rabitsch (AUT)Felbermayr - Simplon Wels4:18
18GERJannik Steimle (GER)Vorarlberg - Santic4:23
19NEDJeen De Jong (NED)Monkey Town - à Bloc4:27
20SWIDamian Lüscher (SWI)Swiss Racing Academy4:30
21BELJeroen Eyskens (BEL)Cibel4:30
22DENRasmus Poulsen Guldhammer (DEN)Waoo5:28
23CZEMichael Kukrle (CZE)Elkov - Author6:19
24DENChristoffer Lisson (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm6:52
25NEDAdriaan Janssen (NED)Monkey Town - à Bloc7:50
26BELMichiel Dieleman (BEL)Cibel8:06
27SWIGian Friesecke (SWI)Swiss Racing Academy8:07
28AUTMaximilian Kuen (AUT)Vorarlberg - Santic8:13
29CZEJakub Otruba (CZE)Elkov - Author8:16
30GERDominik Röber (GER)P&s Metalltechnik8:18
31SWIRaphael Krähemann (SWI)Swiss Racing Academy8:21
32BELMarvin Tasset (BEL)Wallonie-Bruxelles Development8:32
33SWIMatthias Reutimann (SWI)Swiss Racing Academy10:13
34BELDaan Soete (BEL)Pauwels Sauzen10:59
35AUTMatthias Krizek (AUT)Felbermayr - Simplon Wels11:17
36BELTimo De Jong (BEL)Volker Wessels - Merckx12:33
37POLSzymon Rekita (POL)Leopard Pro Cycling13:38
38DENFrederik Thomsen (DEN)Waoo13:52
39NEDJason Van Dalen (NED)Metec - TKH - Mantel13:53
40DENKasper Würtz Schmidt (DEN)Aura Energi - CK Aarhus15:17
41POLFilip Maciejuk (POL)Leopard Pro Cycling15:23
42GERSascha Weber (GER)15:40
43BELEli Iserbyt (BEL)Marlux - Bingoal16:19
44NEDIvar Slik (NED)Monkey Town - à Bloc16:23
45LUXIvan Centrone (LUX)Differdange - Geba16:24
46BELTom Paquot (BEL)Wallonie-Bruxelles Development16:24
47LUXPit Leyder (LUX)Leopard Pro Cycling16:25
48GERJohn Mandrysch (GER)P&s Metalltechnik16:31
49GERFabian Schormaier (GER)P&s Metalltechnik16:33
50CZEMichal Schlegel (CZE)Elkov - Author16:36
51CZEFrantisek Sisr (CZE)Elkov - Author16:37
52LUXLex Reichling (LUX)16:37
53DENMichael Carbel Svengaard (DEN)Waoo16:45
54DENFrederik Muff (DEN)16:45
55DENMads Rahbek (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm17:01
56DENSilas Zacharias Clemmensen (DEN)Waoo17:21
57NEDDennis Van Der Horst (NED)Metec - TKH - Mantel17:34
58GERLukas Meiler (GER)Vorarlberg - Santic17:56
59NEDMarco Doets (NED)Alecto18:12
60BELJens Adams (BEL)Pauwels Sauzen20:48
61NEDRené Hooghiemster (NED)Alecto20:49
62NEDRyan Kamp (NED)Marlux - Bingoal20:53
63DENMathias Bregnhøj (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm20:56
64SLOAndi Bajc (SLO)Felbermayr - Simplon Wels20:59
65BELYann Pestiaux (BEL)Wallonie-Bruxelles Development21:02
66DENSebastian Kolze Changizi (DEN)Aura Energi - CK Aarhus21:02
67LUXTim Diederich (LUX)21:03
68ITAAntonio Santoro (ITA)Monkey Town - à Bloc21:13
69GERJonathan Dinkler (GER)P&s Metalltechnik21:37
70BELEmerson Fontaine (BEL)Wallonie-Bruxelles Development22:56
71NEDAdne Koster (NED)Alecto24:08
72AUTBenjamin Brkic (AUT)Felbermayr - Simplon Wels24:18
73DENEmil Toudal (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm25:38
74GBROwen James (GBR)Côtes d'Armor-Marie Morin - Véranda Rideau25:53
75NEDMaarten De Jonge (NED)Monkey Town - à Bloc28:17
76FRAGabriel Muller (FRA)Differdange - Geba32:29
77DENThomas Edemann Jensen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus34:11
78NEDJelle Johannink (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers34:40
79NEDWiebe Scholten (NED)35:36
80NEDArne Peters (NED)35:46
81BULSpas Gyurov (BUL)36:10
82NEDLorenzo Harbers (NED)Volker Wessels - Merckx38:36
83DENThomas Rald Kaspersen (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm38:38
84LUXMaxime Weyrich (LUX)39:02
85AUTFlorian Kierner (AUT)Felbermayr - Simplon Wels39:07
86NEDNiels Van Ekeren (NED)Volker Wessels - Merckx46:35
87HUNBalázs Rózsa (HUN)Differdange - Geba49:31
88DENMathias Bundsgaard Matz (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm52:13
89LUXMike Diener (LUX)53:03
90GERLukas Baldinger (GER)53:52
91NEDNick Van Der Meer (NED)Volker Wessels - Merckx55:10
92GERMatthias Mangertseder (GER)Felbermayr - Simplon Wels55:41
93LUXMichael Feller (LUX)55:54
94GBRJoseph Beckingsale (GBR)1:02:51
95NEDJurriaan Vos (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers1:03:21
96NEDNils Wolfenbuttel (NED)Volker Wessels - Merckx1:04:31
97GBRJoseph Rees (GBR)1:06:14
98LUXColin Heiderscheid (LUX)Leopard Pro Cycling1:06:30
99GBRJoshua Price (GBR)1:08:22
100NEDJasper Plender (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers1:09:38
101GBRWill Roberts (GBR)1:09:44
102SWIMario Spengler (SWI)Leopard Pro Cycling1:11:42
103GERLuka Zetsche (GER)Wiawis - Dos Caballos1:14:03

Prologue - Esch sur Alzette - Esch sur Alzette - 29th May 2019Time Trial


1BELQuinten Hermans (BEL)Telenet - Fidea Lions4:41
2BELToon Aerts (BEL)Telenet - Fidea Lions0:07
3BELDaan Soete (BEL)Pauwels Sauzen0:08
4GERJannik Steimle (GER)Vorarlberg - Santic0:09
5BELNicolas Cleppe (BEL)Telenet - Fidea Lions0:10
6BELEli Iserbyt (BEL)Marlux - Bingoal0:12
7NEDStef Krul (NED)Metec - TKH - Mantel0:12
8BELJens Adams (BEL)Pauwels Sauzen0:13
9SWIDamian Lüscher (SWI)Swiss Racing Academy0:14
10NEDLars Van Der Haar (NED)Telenet - Fidea Lions0:14
11SWILukas Rüegg (SWI)Swiss Racing Academy0:14
12NEDNick Van Der Meer (NED)Volker Wessels - Merckx0:15
13CZEKarel Hník (CZE)Elkov - Author0:15
14BELLaurens Sweeck (BEL)Pauwels Sauzen0:16
15BELTimo De Jong (BEL)Volker Wessels - Merckx0:16
16NEDIvar Slik (NED)Monkey Town - à Bloc0:16
17LUXIvan Centrone (LUX)Differdange - Geba0:17
18BELTom Paquot (BEL)Wallonie-Bruxelles Development0:17
19NEDSjoerd Bax (NED)Metec - TKH - Mantel0:18
20LUXPit Leyder (LUX)Leopard Pro Cycling0:18
21AUTMatthias Krizek (AUT)Felbermayr - Simplon Wels0:18
22NEDRyan Kamp (NED)Marlux - Bingoal0:18
23DENMads Rahbek (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm0:19
24AUTStephan Rabitsch (AUT)Felbermayr - Simplon Wels0:19
25CZEMichael Kukrle (CZE)Elkov - Author0:20
26BELLennert Teugels (BEL)Cibel0:20
27SWIGian Friesecke (SWI)Swiss Racing Academy0:20
28DENRasmus Poulsen Guldhammer (DEN)Waoo0:20
29GBROwen James (GBR)Côtes d'Armor-Marie Morin - Véranda Rideau0:21
30GERFabian Käßmann (GER)P&s Metalltechnik0:21
31SWICyrille Thièry (SWI)Swiss Racing Academy0:21
32NEDJoren Bloem (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers0:22
33DENChristoffer Lisson (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm0:22
34NEDLars van den Berg (NED)0:22
35BELJeroen Pattyn (BEL)Differdange - Geba0:22
36CZEJan Bárta (CZE)Elkov - Author0:22
37NEDCorne Van Kessel (NED)Telenet - Fidea Lions0:23
38NEDAdne Koster (NED)Alecto0:23
39NEDAdriaan Janssen (NED)Monkey Town - à Bloc0:23
40BELGianni Marchand (BEL)Cibel0:23
41DENMathias Bregnhøj (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm0:23
42BELJim Aernouts (BEL)Telenet - Fidea Lions0:24
43GERJohn Mandrysch (GER)P&s Metalltechnik0:24
44SLOAndi Bajc (SLO)Felbermayr - Simplon Wels0:24
45DENJesper Schultz (DEN)Waoo0:24
46NEDWiebe Scholten (NED)0:24
47GBRJoseph Beckingsale (GBR)0:25
48AUTFlorian Kierner (AUT)Felbermayr - Simplon Wels0:25
49NEDMaarten De Jonge (NED)Monkey Town - à Bloc0:25
50BELJeroen Eyskens (BEL)Cibel0:25
51NEDAlex Molenaar (NED)Monkey Town - à Bloc0:25
52NEDMarco Doets (NED)Alecto0:26
53GERFabian Schormaier (GER)P&s Metalltechnik0:26
54NEDJason Van Dalen (NED)Metec - TKH - Mantel0:26
55AUTMaximilian Kuen (AUT)Vorarlberg - Santic0:26
56NEDArvid De Kleijn (NED)Metec - TKH - Mantel0:27
57BELYann Pestiaux (BEL)Wallonie-Bruxelles Development0:27
58CZEJakub Otruba (CZE)Elkov - Author0:27
59DENSebastian Kolze Changizi (DEN)Aura Energi - CK Aarhus0:27
60LUXTim Diederich (LUX)0:28
61GERFrederik Dombrowski (GER)0:28
62DENKasper Würtz Schmidt (DEN)Aura Energi - CK Aarhus0:28
63DENMathias Bundsgaard Matz (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm0:28
64USACameron Beard (USA)Differdange - Geba0:29
65DENSilas Zacharias Clemmensen (DEN)Waoo0:29
66CZEMichal Schlegel (CZE)Elkov - Author0:29
67BELJacob Relaes (BEL)Cibel0:29
68NEDRené Hooghiemster (NED)Alecto0:29
69SWIMatthias Reutimann (SWI)Swiss Racing Academy0:29
70AUTBenjamin Brkic (AUT)Felbermayr - Simplon Wels0:29
71NEDArne Peters (NED)0:29
72BELDiether Sweeck (BEL)Pauwels Sauzen0:29
73DENThomas Rald Kaspersen (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm0:30
74POLSzymon Rekita (POL)Leopard Pro Cycling0:30
75CZEFrantisek Sisr (CZE)Elkov - Author0:30
76LUXLex Reichling (LUX)0:30
77NEDLorenzo Harbers (NED)Volker Wessels - Merckx0:30
78GBRSamuel Tillett (GBR)0:30
79LUXNoah Fries (LUX)0:30
80GBRWill Roberts (GBR)0:31
81LUXColin Heiderscheid (LUX)Leopard Pro Cycling0:31
82GERLukas Meiler (GER)Vorarlberg - Santic0:31
83GERDominik Röber (GER)P&s Metalltechnik0:31
84GBRJoseph Rees (GBR)0:32
85NEDNils Wolfenbuttel (NED)Volker Wessels - Merckx0:32
86SPAJosé Manuel Díaz Gallego (SPA)Vorarlberg - Santic0:33
87BELDennis Coenen (BEL)Cibel0:33
88DENEmil Toudal (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm0:33
89CANJack Burke (CAN)Leopard Pro Cycling0:33
90DENThomas Edemann Jensen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus0:33
91GERMatthias Mangertseder (GER)Felbermayr - Simplon Wels0:34
92NEDNiels Van Ekeren (NED)Volker Wessels - Merckx0:34
93SWIRaphael Krähemann (SWI)Swiss Racing Academy0:34
94LUXMike Diener (LUX)0:34
95POLFilip Maciejuk (POL)Leopard Pro Cycling0:34
96DENFrederik Thomsen (DEN)Waoo0:35
97GERJonathan Dinkler (GER)P&s Metalltechnik0:35
98GERStefan Parinussa (GER)0:36
99LIEGordian Banzer (LIE)Vorarlberg - Santic0:36
100GERLukas Baldinger (GER)0:36
101GBRJoshua Price (GBR)0:37
102NEDJurriaan Vos (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers0:38
103BELMichiel Dieleman (BEL)Cibel0:38
104ITAAntonio Santoro (ITA)Monkey Town - à Bloc0:38
105DENMichael Carbel Svengaard (DEN)Waoo0:38
106DENFrederik Muff (DEN)0:38
107DENJacob Gye Madsen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus0:38
108NEDDennis Van Der Horst (NED)Metec - TKH - Mantel0:38
109NEDJasper Plender (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers0:38
110LUXLuc Wirtgen (LUX)Wallonie-Bruxelles Development0:39
111GERToni Franz (GER)Differdange - Geba0:39
112GERLuka Zetsche (GER)Wiawis - Dos Caballos0:39
113NEDHuub Deelstra (NED)0:40
114DENMartin Mortensen (DEN)Waoo0:41
115BELEmerson Fontaine (BEL)Wallonie-Bruxelles Development0:42
116LUXPatrick Mersch (LUX)0:43
117BELMarvin Tasset (BEL)Wallonie-Bruxelles Development0:43
118LUXLuc Turchi (LUX)0:44
119BULSpas Gyurov (BUL)0:44
120BELNicolas Wernimont (BEL)Wallonie-Bruxelles Development0:45
121NEDCoen Vermeltfoort (NED)Alecto0:45
122LUXCharel Meyers (LUX)0:46
123NEDJeen De Jong (NED)Monkey Town - à Bloc0:46
124LUXBen Philippe (LUX)0:47
125LUXSandro Dostert (LUX)0:47
126SWIMario Spengler (SWI)Leopard Pro Cycling0:47
127HUNBalázs Rózsa (HUN)Differdange - Geba0:48
128FRAGabriel Muller (FRA)Differdange - Geba0:50
129DENLasse Yde Eland (DEN)Aura Energi - CK Aarhus0:51
130GERStefan Fettes (GER)0:54
131LUXMax Larry (LUX)0:54
132LUXMaxime Weyrich (LUX)0:56
133GERPatrick Lechner (GER)0:56
134GERPhilip Hund (GER)0:56
135NEDJord Baak (NED)Volker Wessels - Merckx0:56
136LUXGregory Baustert (LUX)0:57
137LUXMichael Feller (LUX)0:57
138LUXPhilippe Goessens (LUX)1:00
139LUXRaphaël Schweitzer (LUX)1:00
140NEDJelle Johannink (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers1:02
141BELLudovic Vallimaresco (BEL)1:03
142LUXPhilippe Schmit (LUX)1:06
143GERMatthias Deuble (GER)Wiawis - Dos Caballos1:08
144LUXSven Schmit (LUX)1:10
145LUXEric Meyers (LUX)1:16
146GERSascha Weber (GER)1:25

Go to result of the stage including all rankings



Stage 1 - Rumelange - Rumelange - 30th May 2019Escape


1BELQuinten Hermans (BEL)Telenet - Fidea Lions3:32:48
2NEDStef Krul (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
3BELToon Aerts (BEL)Telenet - Fidea Lions0:03
4CZEFrantisek Sisr (CZE)Elkov - Author3:06
5DENMichael Carbel Svengaard (DEN)Waoo3:06
6NEDIvar Slik (NED)Monkey Town - à Bloc3:06
7GERJohn Mandrysch (GER)P&s Metalltechnik3:06
8NEDJason Van Dalen (NED)Metec - TKH - Mantel3:06
9DENChristoffer Lisson (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm3:06
10GERJannik Steimle (GER)Vorarlberg - Santic3:06
11NEDNick Van Der Meer (NED)Volker Wessels - Merckx3:06
12BELTom Paquot (BEL)Wallonie-Bruxelles Development3:06
13BELDennis Coenen (BEL)Cibel3:06
14BELJens Adams (BEL)Pauwels Sauzen3:06
15BELJacob Relaes (BEL)Cibel3:06
16NEDMaarten De Jonge (NED)Monkey Town - à Bloc3:06
17SWIDamian Lüscher (SWI)Swiss Racing Academy3:06
18AUTMatthias Krizek (AUT)Felbermayr - Simplon Wels3:06
19DENSebastian Kolze Changizi (DEN)Aura Energi - CK Aarhus3:06
20BELEli Iserbyt (BEL)Marlux - Bingoal3:06
21SPAJosé Manuel Díaz Gallego (SPA)Vorarlberg - Santic3:06
22NEDJoren Bloem (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers3:06
23SWILukas Rüegg (SWI)Swiss Racing Academy3:06
24DENThomas Edemann Jensen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus3:06
25BELMarvin Tasset (BEL)Wallonie-Bruxelles Development3:06
26SWICyrille Thièry (SWI)Swiss Racing Academy3:06
27NEDArvid De Kleijn (NED)Metec - TKH - Mantel3:06
28NEDAlex Molenaar (NED)Monkey Town - à Bloc3:06
29BELYann Pestiaux (BEL)Wallonie-Bruxelles Development3:06
30BELTimo De Jong (BEL)Volker Wessels - Merckx3:06
31CZEJan Bárta (CZE)Elkov - Author3:06
32GERSascha Weber (GER)3:06
33GBROwen James (GBR)Côtes d'Armor-Marie Morin - Véranda Rideau3:06
34GERDominik Röber (GER)P&s Metalltechnik3:06
35LUXLex Reichling (LUX)3:06
36NEDDennis Van Der Horst (NED)Metec - TKH - Mantel3:06
37NEDAdne Koster (NED)Alecto3:06
38POLFilip Maciejuk (POL)Leopard Pro Cycling3:06
39BELLennert Teugels (BEL)Cibel3:06
40CANJack Burke (CAN)Leopard Pro Cycling3:06
41BELGianni Marchand (BEL)Cibel3:06
42SWIMatthias Reutimann (SWI)Swiss Racing Academy3:06
43DENKasper Würtz Schmidt (DEN)Aura Energi - CK Aarhus3:06
44NEDJelle Johannink (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers3:06
45DENMads Rahbek (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm3:06
46CZEKarel Hník (CZE)Elkov - Author3:06
47AUTMaximilian Kuen (AUT)Vorarlberg - Santic3:06
48USACameron Beard (USA)Differdange - Geba3:06
49ITAAntonio Santoro (ITA)Monkey Town - à Bloc3:06
50CZEJakub Otruba (CZE)Elkov - Author3:06
51NEDAdriaan Janssen (NED)Monkey Town - à Bloc3:06
52NEDJeen De Jong (NED)Monkey Town - à Bloc3:06
53LUXIvan Centrone (LUX)Differdange - Geba3:06
54NEDLars Van Der Haar (NED)Telenet - Fidea Lions3:06
55DENJesper Schultz (DEN)Waoo3:06
56POLSzymon Rekita (POL)Leopard Pro Cycling3:06
57BELNicolas Cleppe (BEL)Telenet - Fidea Lions3:06
58BELJeroen Pattyn (BEL)Differdange - Geba3:06
59NEDSjoerd Bax (NED)Metec - TKH - Mantel3:06
60AUTStephan Rabitsch (AUT)Felbermayr - Simplon Wels3:06
61DENRasmus Poulsen Guldhammer (DEN)Waoo3:06
62GERFrederik Dombrowski (GER)3:06
63NEDCorne Van Kessel (NED)Telenet - Fidea Lions3:06
64BELJim Aernouts (BEL)Telenet - Fidea Lions3:06
65SWIRaphael Krähemann (SWI)Swiss Racing Academy3:06
66SWIGian Friesecke (SWI)Swiss Racing Academy3:06
67GERFabian Schormaier (GER)P&s Metalltechnik3:06
68SLOAndi Bajc (SLO)Felbermayr - Simplon Wels3:06
69LIEGordian Banzer (LIE)Vorarlberg - Santic3:06
70DENMathias Bregnhøj (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm3:06
71NEDLars van den Berg (NED)3:06
72LUXTim Diederich (LUX)3:06
73DENMathias Bundsgaard Matz (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm3:06
74CZEMichal Schlegel (CZE)Elkov - Author3:06
75NEDRyan Kamp (NED)Marlux - Bingoal3:06
76BELDaan Soete (BEL)Pauwels Sauzen3:06
77LUXPit Leyder (LUX)Leopard Pro Cycling3:06
78BELMichiel Dieleman (BEL)Cibel3:06
79CZEMichael Kukrle (CZE)Elkov - Author3:06
80BELLaurens Sweeck (BEL)Pauwels Sauzen3:06
81BELJeroen Eyskens (BEL)Cibel3:06
82AUTFlorian Kierner (AUT)Felbermayr - Simplon Wels3:06
83GERFabian Käßmann (GER)P&s Metalltechnik3:06
84DENFrederik Thomsen (DEN)Waoo3:06
85AUTBenjamin Brkic (AUT)Felbermayr - Simplon Wels3:06
86GERMatthias Mangertseder (GER)Felbermayr - Simplon Wels3:06
87DENFrederik Muff (DEN)3:06
88DENSilas Zacharias Clemmensen (DEN)Waoo3:06
89LUXMaxime Weyrich (LUX)4:24
90GERLukas Meiler (GER)Vorarlberg - Santic4:24
91GERLukas Baldinger (GER)4:37
92NEDWiebe Scholten (NED)4:40
93NEDLorenzo Harbers (NED)Volker Wessels - Merckx4:43
94DENMartin Mortensen (DEN)Waoo4:43
95BELEmerson Fontaine (BEL)Wallonie-Bruxelles Development4:45
96NEDMarco Doets (NED)Alecto4:45
97NEDArne Peters (NED)4:45
98FRAGabriel Muller (FRA)Differdange - Geba4:45
99DENThomas Rald Kaspersen (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm4:45
100DENEmil Toudal (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm4:45
101BULSpas Gyurov (BUL)4:45
102LUXSandro Dostert (LUX)4:45
103GERJonathan Dinkler (GER)P&s Metalltechnik7:12
104BELDiether Sweeck (BEL)Pauwels Sauzen7:13
105NEDRené Hooghiemster (NED)Alecto7:19
106NEDCoen Vermeltfoort (NED)Alecto7:19
107LUXLuc Wirtgen (LUX)Wallonie-Bruxelles Development7:19
108GBRJoseph Beckingsale (GBR)10:25
109NEDJurriaan Vos (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers10:54
110NEDNiels Van Ekeren (NED)Volker Wessels - Merckx15:20
111NEDNils Wolfenbuttel (NED)Volker Wessels - Merckx15:20
112GBRJoseph Rees (GBR)15:20
113GERLuka Zetsche (GER)Wiawis - Dos Caballos15:20
114DENJacob Gye Madsen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus15:20
115HUNBalázs Rózsa (HUN)Differdange - Geba15:20
116GERToni Franz (GER)Differdange - Geba17:11
117NEDJasper Plender (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers17:11
118GBRWill Roberts (GBR)17:11
119LUXColin Heiderscheid (LUX)Leopard Pro Cycling17:11
120GERStefan Parinussa (GER)17:11
121NEDHuub Deelstra (NED)19:03
122SWIMario Spengler (SWI)Leopard Pro Cycling19:06
123LUXCharel Meyers (LUX)19:06
124GBRSamuel Tillett (GBR)19:06
125GERMatthias Deuble (GER)Wiawis - Dos Caballos19:06
126LUXRaphaël Schweitzer (LUX)19:06
127LUXPatrick Mersch (LUX)19:06
128LUXMax Larry (LUX)19:06
129NEDJord Baak (NED)Volker Wessels - Merckx19:06
130LUXEric Meyers (LUX)19:06
131GBRJoshua Price (GBR)19:06
132LUXBen Philippe (LUX)19:06
133LUXPhilippe Schmit (LUX)19:06
134LUXMichael Feller (LUX)19:06
135LUXMike Diener (LUX)19:06
136GERPatrick Lechner (GER)19:06
137LUXSven Schmit (LUX)19:06
138LUXNoah Fries (LUX)19:06
139LUXGregory Baustert (LUX)19:06
140DENLasse Yde Eland (DEN)Aura Energi - CK Aarhus19:06
141LUXPhilippe Goessens (LUX)23:49
142LUXLuc Turchi (LUX)24:41
143GERPhilip Hund (GER)
144BELLudovic Vallimaresco (BEL)
145GERStefan Fettes (GER)
146BELNicolas Wernimont (BEL)Wallonie-Bruxelles Development

Go to result of the stage including all rankings



Stage 2 - Bourscheid - Bourscheid - 31th May 2019Medium mountain


1BELQuinten Hermans (BEL)Telenet - Fidea Lions3:17:45
2CZEKarel Hník (CZE)Elkov - Author0:02
3BELToon Aerts (BEL)Telenet - Fidea Lions0:04
4SWILukas Rüegg (SWI)Swiss Racing Academy0:04
5GERFrederik Dombrowski (GER)0:07
6NEDSjoerd Bax (NED)Metec - TKH - Mantel0:07
7BELLennert Teugels (BEL)Cibel0:07
8BELGianni Marchand (BEL)Cibel0:07
9SPAJosé Manuel Díaz Gallego (SPA)Vorarlberg - Santic0:07
10DENJesper Schultz (DEN)Waoo0:13
11NEDLars van den Berg (NED)0:16
12CANJack Burke (CAN)Leopard Pro Cycling0:23
13CZEJan Bárta (CZE)Elkov - Author0:35
14NEDJeen De Jong (NED)Monkey Town - à Bloc0:35
15NEDLars Van Der Haar (NED)Telenet - Fidea Lions0:37
16BELNicolas Cleppe (BEL)Telenet - Fidea Lions0:43
17AUTStephan Rabitsch (AUT)Felbermayr - Simplon Wels0:53
18BELJeroen Eyskens (BEL)Cibel0:59
19GERJannik Steimle (GER)Vorarlberg - Santic1:08
20NEDStef Krul (NED)Metec - TKH - Mantel1:10
21SWIDamian Lüscher (SWI)Swiss Racing Academy1:10
22BELDaan Soete (BEL)Pauwels Sauzen1:16
23DENRasmus Poulsen Guldhammer (DEN)Waoo2:02
24CZEMichael Kukrle (CZE)Elkov - Author2:53
25DENChristoffer Lisson (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm3:24
26SWIMatthias Reutimann (SWI)Swiss Racing Academy3:28
27LIEGordian Banzer (LIE)Vorarlberg - Santic3:52
28DENFrederik Thomsen (DEN)Waoo4:04
29NEDAdriaan Janssen (NED)Monkey Town - à Bloc4:21
30BELMichiel Dieleman (BEL)Cibel4:22
31SWIGian Friesecke (SWI)Swiss Racing Academy4:41
32GERDominik Röber (GER)P&s Metalltechnik4:41
33AUTMaximilian Kuen (AUT)Vorarlberg - Santic4:41
34SWIRaphael Krähemann (SWI)Swiss Racing Academy4:41
35GERFabian Käßmann (GER)P&s Metalltechnik4:43
36BELMarvin Tasset (BEL)Wallonie-Bruxelles Development4:43
37CZEJakub Otruba (CZE)Elkov - Author4:43
38BELTimo De Jong (BEL)Volker Wessels - Merckx5:57
39AUTMatthias Krizek (AUT)Felbermayr - Simplon Wels7:53
40GERSascha Weber (GER)7:53
41USACameron Beard (USA)Differdange - Geba9:34
42POLSzymon Rekita (POL)Leopard Pro Cycling10:02
43NEDJason Van Dalen (NED)Metec - TKH - Mantel10:21
44DENKasper Würtz Schmidt (DEN)Aura Energi - CK Aarhus11:43
45NEDMaarten De Jonge (NED)Monkey Town - à Bloc11:43
46POLFilip Maciejuk (POL)Leopard Pro Cycling11:43
47NEDCorne Van Kessel (NED)Telenet - Fidea Lions12:27
48LUXLex Reichling (LUX)13:01
49NEDIvar Slik (NED)Monkey Town - à Bloc13:01
50LUXIvan Centrone (LUX)Differdange - Geba13:01
51NEDDennis Van Der Horst (NED)Metec - TKH - Mantel13:01
52GBROwen James (GBR)Côtes d'Armor-Marie Morin - Véranda Rideau13:01
53DENMichael Carbel Svengaard (DEN)Waoo13:01
54DENSilas Zacharias Clemmensen (DEN)Waoo13:01
55GERJonathan Dinkler (GER)P&s Metalltechnik13:01
56DENMads Rahbek (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm13:01
57BELTom Paquot (BEL)Wallonie-Bruxelles Development13:01
58LUXPit Leyder (LUX)Leopard Pro Cycling13:01
59CZEFrantisek Sisr (CZE)Elkov - Author13:01
60CZEMichal Schlegel (CZE)Elkov - Author13:01
61GERFabian Schormaier (GER)P&s Metalltechnik13:01
62NEDMarco Doets (NED)Alecto13:01
63GERLukas Meiler (GER)Vorarlberg - Santic13:01
64DENFrederik Muff (DEN)13:01
65GERJohn Mandrysch (GER)P&s Metalltechnik13:01
66BELJim Aernouts (BEL)Telenet - Fidea Lions13:01
67BELLaurens Sweeck (BEL)Pauwels Sauzen13:01
68BELEli Iserbyt (BEL)Marlux - Bingoal13:01
69NEDRené Hooghiemster (NED)Alecto13:01
70SWICyrille Thièry (SWI)Swiss Racing Academy14:47
71DENMathias Bregnhøj (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm17:27
72NEDHuub Deelstra (NED)17:27
73NEDNiels Van Ekeren (NED)Volker Wessels - Merckx17:29
74NEDLorenzo Harbers (NED)Volker Wessels - Merckx17:29
75LUXTim Diederich (LUX)17:29
76LUXMike Diener (LUX)17:29
77NEDWiebe Scholten (NED)17:29
78FRAGabriel Muller (FRA)Differdange - Geba17:29
79HUNBalázs Rózsa (HUN)Differdange - Geba17:29
80DENThomas Rald Kaspersen (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm17:29
81DENSebastian Kolze Changizi (DEN)Aura Energi - CK Aarhus17:29
82ITAAntonio Santoro (ITA)Monkey Town - à Bloc17:29
83NEDAdne Koster (NED)Alecto17:29
84BELJens Adams (BEL)Pauwels Sauzen17:29
85BULSpas Gyurov (BUL)17:29
86NEDJoren Bloem (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers17:29
87LUXMaxime Weyrich (LUX)17:29
88DENMartin Mortensen (DEN)Waoo17:29
89DENEmil Toudal (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm17:29
90DENJacob Gye Madsen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus17:29
91BELDennis Coenen (BEL)Cibel17:29
92BELYann Pestiaux (BEL)Wallonie-Bruxelles Development17:29
93NEDJelle Johannink (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers17:29
94BELEmerson Fontaine (BEL)Wallonie-Bruxelles Development17:29
95LUXMichael Feller (LUX)17:29
96NEDRyan Kamp (NED)Marlux - Bingoal17:29
97DENThomas Edemann Jensen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus17:29
98SLOAndi Bajc (SLO)Felbermayr - Simplon Wels17:29
99AUTBenjamin Brkic (AUT)Felbermayr - Simplon Wels17:29
100NEDArne Peters (NED)17:29
101NEDAlex Molenaar (NED)Monkey Town - à Bloc17:45
102GERStefan Parinussa (GER)17:45
102DENMathias Bundsgaard Matz (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm18:40
102LUXEric Meyers (LUX)18:40
102GERPatrick Lechner (GER)18:40
102BELJeroen Pattyn (BEL)Differdange - Geba18:40
102GBRJoseph Rees (GBR)18:40
102NEDNick Van Der Meer (NED)Volker Wessels - Merckx18:40
102NEDArvid De Kleijn (NED)Metec - TKH - Mantel18:40
102LUXCharel Meyers (LUX)18:40
102GERLukas Baldinger (GER)18:40
102LUXLuc Wirtgen (LUX)Wallonie-Bruxelles Development18:40
102GBRWill Roberts (GBR)18:40
102LUXGregory Baustert (LUX)s.t.
102NEDNils Wolfenbuttel (NED)Volker Wessels - Merckx18:40
102DENLasse Yde Eland (DEN)Aura Energi - CK Aarhus18:40
102NEDCoen Vermeltfoort (NED)Alecto18:40
102NEDJurriaan Vos (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers18:40
102GERLuka Zetsche (GER)Wiawis - Dos Caballos18:40
102LUXSandro Dostert (LUX)18:40
102LUXColin Heiderscheid (LUX)Leopard Pro Cycling18:40
102LUXBen Philippe (LUX)18:40
102AUTFlorian Kierner (AUT)Felbermayr - Simplon Wels18:40
102NEDJasper Plender (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers18:40
102NEDJord Baak (NED)Volker Wessels - Merckx18:40
102SWIMario Spengler (SWI)Leopard Pro Cycling18:40
102LUXRaphaël Schweitzer (LUX)18:40
102GERMatthias Mangertseder (GER)Felbermayr - Simplon Wels18:40
129LUXPhilippe Goessens (LUX)
130LUXPatrick Mersch (LUX)
131LUXSven Schmit (LUX)
132GERMatthias Deuble (GER)Wiawis - Dos Caballos
133LUXLuc Turchi (LUX)
134LUXPhilippe Schmit (LUX)

Go to result of the stage including all rankings



Stage 3 - Mondorf - Roeser - 1st June 2019Sprint


1NEDCoen Vermeltfoort (NED)Alecto3:35:42
2DENMichael Carbel Svengaard (DEN)Waoos.t.
3SWILukas Rüegg (SWI)Swiss Racing Academys.t.
4DENChristoffer Lisson (DEN)Bhs - Almeborg Bornholms.t.
5NEDJason Van Dalen (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
6BELJens Adams (BEL)Pauwels Sauzens.t.
7CZEFrantisek Sisr (CZE)Elkov - Authors.t.
8GERJannik Steimle (GER)Vorarlberg - Santics.t.
9BELTimo De Jong (BEL)Volker Wessels - Merckxs.t.
10BELTom Paquot (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
11LUXPit Leyder (LUX)Leopard Pro Cyclings.t.
12GERJohn Mandrysch (GER)P&s Metalltechniks.t.
13BELLaurens Sweeck (BEL)Pauwels Sauzens.t.
14BELToon Aerts (BEL)Telenet - Fidea Lionss.t.
15NEDMarco Doets (NED)Alectos.t.
16DENSebastian Kolze Changizi (DEN)Aura Energi - CK Aarhuss.t.
17GBROwen James (GBR)Côtes d'Armor-Marie Morin - Véranda Rideaus.t.
18NEDRyan Kamp (NED)Marlux - Bingoals.t.
19NEDIvar Slik (NED)Monkey Town - à Blocs.t.
20NEDAdriaan Janssen (NED)Monkey Town - à Blocs.t.
21SPAJosé Manuel Díaz Gallego (SPA)Vorarlberg - Santics.t.
22CZEJan Bárta (CZE)Elkov - Authors.t.
23CZEKarel Hník (CZE)Elkov - Authors.t.
24LUXIvan Centrone (LUX)Differdange - Gebas.t.
25DENKasper Würtz Schmidt (DEN)Aura Energi - CK Aarhuss.t.
26LUXLex Reichling (LUX)s.t.
27GERSascha Weber (GER)s.t.
28NEDStef Krul (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
29AUTMatthias Krizek (AUT)Felbermayr - Simplon Welss.t.
30NEDSjoerd Bax (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
31CZEMichal Schlegel (CZE)Elkov - Authors.t.
32POLFilip Maciejuk (POL)Leopard Pro Cyclings.t.
33BELEli Iserbyt (BEL)Marlux - Bingoals.t.
34SWIGian Friesecke (SWI)Swiss Racing Academys.t.
35AUTFlorian Kierner (AUT)Felbermayr - Simplon Welss.t.
36SWIDamian Lüscher (SWI)Swiss Racing Academys.t.
37NEDLars van den Berg (NED)s.t.
38BELMarvin Tasset (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
39SLOAndi Bajc (SLO)Felbermayr - Simplon Welss.t.
40SWIMatthias Reutimann (SWI)Swiss Racing Academys.t.
41GERFrederik Dombrowski (GER)s.t.
42DENMathias Bregnhøj (DEN)Bhs - Almeborg Bornholms.t.
43NEDAdne Koster (NED)Alectos.t.
44BELGianni Marchand (BEL)Cibels.t.
45GERFabian Schormaier (GER)P&s Metalltechniks.t.
46NEDJeen De Jong (NED)Monkey Town - à Blocs.t.
47DENJesper Schultz (DEN)Waoos.t.
48NEDLars Van Der Haar (NED)Telenet - Fidea Lionss.t.
49DENMads Rahbek (DEN)Bhs - Almeborg Bornholms.t.
50CANJack Burke (CAN)Leopard Pro Cyclings.t.
51FRAGabriel Muller (FRA)Differdange - Gebas.t.
52BELNicolas Cleppe (BEL)Telenet - Fidea Lionss.t.
53AUTMaximilian Kuen (AUT)Vorarlberg - Santics.t.
54SWIRaphael Krähemann (SWI)Swiss Racing Academys.t.
55LUXTim Diederich (LUX)s.t.
56DENRasmus Poulsen Guldhammer (DEN)Waoos.t.
57POLSzymon Rekita (POL)Leopard Pro Cyclings.t.
58BELLennert Teugels (BEL)Cibels.t.
59BELMichiel Dieleman (BEL)Cibels.t.
60ITAAntonio Santoro (ITA)Monkey Town - à Blocs.t.
61BELJeroen Eyskens (BEL)Cibels.t.
62CZEMichael Kukrle (CZE)Elkov - Authors.t.
63GERLukas Meiler (GER)Vorarlberg - Santics.t.
64CZEJakub Otruba (CZE)Elkov - Authors.t.
65GERDominik Röber (GER)P&s Metalltechniks.t.
66DENEmil Toudal (DEN)Bhs - Almeborg Bornholms.t.
67AUTBenjamin Brkic (AUT)Felbermayr - Simplon Welss.t.
68BELQuinten Hermans (BEL)Telenet - Fidea Lionss.t.
69DENFrederik Muff (DEN)s.t.
70DENSilas Zacharias Clemmensen (DEN)Waoos.t.
71BELYann Pestiaux (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
72GERJonathan Dinkler (GER)P&s Metalltechniks.t.
73BELEmerson Fontaine (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
74DENFrederik Thomsen (DEN)Waoos.t.
75DENMartin Mortensen (DEN)Waoos.t.
76SWICyrille Thièry (SWI)Swiss Racing Academys.t.
77AUTStephan Rabitsch (AUT)Felbermayr - Simplon Welss.t.
78NEDRené Hooghiemster (NED)Alectos.t.
79NEDDennis Van Der Horst (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
80BELDaan Soete (BEL)Pauwels Sauzen6:29
81NEDCorne Van Kessel (NED)Telenet - Fidea Lions10:00
82NEDWiebe Scholten (NED)13:03
83GERLukas Baldinger (GER)13:03
84NEDJurriaan Vos (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers13:03
85DENThomas Rald Kaspersen (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm13:03
86NEDJasper Plender (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers13:03
87HUNBalázs Rózsa (HUN)Differdange - Geba13:03
88LUXMaxime Weyrich (LUX)13:03
89NEDLorenzo Harbers (NED)Volker Wessels - Merckx13:03
90LUXMike Diener (LUX)13:03
91NEDNils Wolfenbuttel (NED)Volker Wessels - Merckx13:03
92NEDMaarten De Jonge (NED)Monkey Town - à Bloc13:03
93SWIMario Spengler (SWI)Leopard Pro Cycling13:03
94GERStefan Parinussa (GER)13:03
95GBRJoshua Price (GBR)13:03
96NEDNick Van Der Meer (NED)Volker Wessels - Merckx13:03
97DENThomas Edemann Jensen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus13:03
98NEDArne Peters (NED)13:03
99GBRJoseph Rees (GBR)13:03
100GERLuka Zetsche (GER)Wiawis - Dos Caballos13:03
101NEDJelle Johannink (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers13:03
102DENMathias Bundsgaard Matz (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm13:03
103GERMatthias Mangertseder (GER)Felbermayr - Simplon Wels13:11
104GBRJoseph Beckingsale (GBR)13:11
105BULSpas Gyurov (BUL)13:12
106LUXColin Heiderscheid (LUX)Leopard Pro Cycling13:12
107LUXMichael Feller (LUX)13:12
108NEDNiels Van Ekeren (NED)Volker Wessels - Merckx13:12
109BELJim Aernouts (BEL)Telenet - Fidea Lions13:12
110GBRWill Roberts (GBR)13:16
111LUXGregory Baustert (LUX)
112BELDennis Coenen (BEL)Cibel
113GERFabian Käßmann (GER)P&s Metalltechnik
114NEDJord Baak (NED)Volker Wessels - Merckx
115USACameron Beard (USA)Differdange - Geba
116NEDJoren Bloem (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers
117NEDHuub Deelstra (NED)
118GERToni Franz (GER)Differdange - Geba
119LUXEric Meyers (LUX)
120GERPatrick Lechner (GER)
121BELDiether Sweeck (BEL)Pauwels Sauzen
122LUXCharel Meyers (LUX)
123GBRSamuel Tillett (GBR)
124DENJacob Gye Madsen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus
125LUXBen Philippe (LUX)
126NEDAlex Molenaar (NED)Monkey Town - à Bloc
127DENLasse Yde Eland (DEN)Aura Energi - CK Aarhus
128LIEGordian Banzer (LIE)Vorarlberg - Santic
129LUXLuc Wirtgen (LUX)Wallonie-Bruxelles Development
130LUXSandro Dostert (LUX)
131BELJeroen Pattyn (BEL)Differdange - Geba
132LUXRaphaël Schweitzer (LUX)
133NEDArvid De Kleijn (NED)Metec - TKH - Mantel

Go to result of the stage including all rankings



Stage 4 - Kayl - Esch sur Alzette - 2nd June 2019Sprint


1GERJannik Steimle (GER)Vorarlberg - Santic3:09:07
2DENMichael Carbel Svengaard (DEN)Waoos.t.
3NEDIvar Slik (NED)Monkey Town - à Blocs.t.
4LUXColin Heiderscheid (LUX)Leopard Pro Cyclings.t.
5NEDJason Van Dalen (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
6DENChristoffer Lisson (DEN)Bhs - Almeborg Bornholms.t.
7BELQuinten Hermans (BEL)Telenet - Fidea Lionss.t.
8DENSebastian Kolze Changizi (DEN)Aura Energi - CK Aarhuss.t.
9BELToon Aerts (BEL)Telenet - Fidea Lionss.t.
10AUTFlorian Kierner (AUT)Felbermayr - Simplon Welss.t.
11NEDRené Hooghiemster (NED)Alectos.t.
12NEDRyan Kamp (NED)Marlux - Bingoals.t.
13NEDSjoerd Bax (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
14GERJohn Mandrysch (GER)P&s Metalltechniks.t.
15BELEli Iserbyt (BEL)Marlux - Bingoals.t.
16NEDJelle Johannink (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjerss.t.
17BELDaan Soete (BEL)Pauwels Sauzens.t.
18DENThomas Edemann Jensen (DEN)Aura Energi - CK Aarhuss.t.
19NEDNiels Van Ekeren (NED)Volker Wessels - Merckxs.t.
20SWIGian Friesecke (SWI)Swiss Racing Academys.t.
21CZEFrantisek Sisr (CZE)Elkov - Authors.t.
22LUXIvan Centrone (LUX)Differdange - Gebas.t.
23NEDNils Wolfenbuttel (NED)Volker Wessels - Merckxs.t.
24BULSpas Gyurov (BUL)s.t.
25CZEJan Bárta (CZE)Elkov - Authors.t.
26NEDAdriaan Janssen (NED)Monkey Town - à Blocs.t.
27SPAJosé Manuel Díaz Gallego (SPA)Vorarlberg - Santics.t.
28NEDLars Van Der Haar (NED)Telenet - Fidea Lionss.t.
29CZEKarel Hník (CZE)Elkov - Authors.t.
30BELYann Pestiaux (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
31NEDMarco Doets (NED)Alectos.t.
32SWILukas Rüegg (SWI)Swiss Racing Academys.t.
33POLFilip Maciejuk (POL)Leopard Pro Cyclings.t.
34GBRJoshua Price (GBR)s.t.
35NEDStef Krul (NED)Metec - TKH - Mantels.t.
36SWIDamian Lüscher (SWI)Swiss Racing Academys.t.
37NEDWiebe Scholten (NED)s.t.
38AUTMatthias Krizek (AUT)Felbermayr - Simplon Welss.t.
39BELMarvin Tasset (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
40GERLukas Baldinger (GER)s.t.
41BELGianni Marchand (BEL)Cibels.t.
42GERFrederik Dombrowski (GER)s.t.
43CZEJakub Otruba (CZE)Elkov - Authors.t.
44NEDJeen De Jong (NED)Monkey Town - à Blocs.t.
45CZEMichal Schlegel (CZE)Elkov - Authors.t.
46DENKasper Würtz Schmidt (DEN)Aura Energi - CK Aarhuss.t.
47BELJeroen Eyskens (BEL)Cibels.t.
48BELMichiel Dieleman (BEL)Cibels.t.
49BELJens Adams (BEL)Pauwels Sauzens.t.
50AUTMaximilian Kuen (AUT)Vorarlberg - Santics.t.
51POLSzymon Rekita (POL)Leopard Pro Cyclings.t.
52SLOAndi Bajc (SLO)Felbermayr - Simplon Welss.t.
53AUTStephan Rabitsch (AUT)Felbermayr - Simplon Welss.t.
54NEDArne Peters (NED)s.t.
55CZEMichael Kukrle (CZE)Elkov - Authors.t.
56NEDLars van den Berg (NED)s.t.
57DENJesper Schultz (DEN)Waoos.t.
58DENMathias Bundsgaard Matz (DEN)Bhs - Almeborg Bornholms.t.
59BELTom Paquot (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
60GERLukas Meiler (GER)Vorarlberg - Santics.t.
61BELNicolas Cleppe (BEL)Telenet - Fidea Lionss.t.
62BELLennert Teugels (BEL)Cibels.t.
63CANJack Burke (CAN)Leopard Pro Cyclings.t.
64LUXTim Diederich (LUX)s.t.
65ITAAntonio Santoro (ITA)Monkey Town - à Blocs.t.
66NEDMaarten De Jonge (NED)Monkey Town - à Blocs.t.
67BELEmerson Fontaine (BEL)Wallonie-Bruxelles Developments.t.
68SWIRaphael Krähemann (SWI)Swiss Racing Academys.t.
69DENRasmus Poulsen Guldhammer (DEN)Waoos.t.
70GERFabian Schormaier (GER)P&s Metalltechniks.t.
71LUXPit Leyder (LUX)Leopard Pro Cyclings.t.
72GERDominik Röber (GER)P&s Metalltechniks.t.
73LUXLex Reichling (LUX)s.t.
74DENFrederik Muff (DEN)s.t.
75DENMathias Bregnhøj (DEN)Bhs - Almeborg Bornholms.t.
76DENMads Rahbek (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm0:35
77DENSilas Zacharias Clemmensen (DEN)Waoo0:45
78GERJonathan Dinkler (GER)P&s Metalltechnik0:49
79NEDDennis Van Der Horst (NED)Metec - TKH - Mantel0:49
80GBRJoseph Rees (GBR)1:43
81LUXMike Diener (LUX)2:51
82DENEmil Toudal (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm2:51
83DENThomas Rald Kaspersen (DEN)Bhs - Almeborg Bornholm2:51
84HUNBalázs Rózsa (HUN)Differdange - Geba2:51
85NEDLorenzo Harbers (NED)Volker Wessels - Merckx2:51
86SWIMatthias Reutimann (SWI)Swiss Racing Academy3:10
87SWIMario Spengler (SWI)Leopard Pro Cycling3:10
88NEDAdne Koster (NED)Alecto3:10
89NEDNick Van Der Meer (NED)Volker Wessels - Merckx3:10
90NEDJurriaan Vos (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers3:10
91NEDJasper Plender (NED)Sensa - Kanjers Voor Kanjers3:10
92GBRWill Roberts (GBR)3:10
93LUXMaxime Weyrich (LUX)3:10
94GBRJoseph Beckingsale (GBR)3:14
95GERMatthias Mangertseder (GER)Felbermayr - Simplon Wels3:14
96BELTimo De Jong (BEL)Volker Wessels - Merckx3:14
97AUTBenjamin Brkic (AUT)Felbermayr - Simplon Wels3:14
98GERSascha Weber (GER)3:16
99LUXMichael Feller (LUX)5:10
100DENFrederik Thomsen (DEN)Waoo6:07
101GERLuka Zetsche (GER)Wiawis - Dos Caballos9:25
102FRAGabriel Muller (FRA)Differdange - Geba9:25
103GBROwen James (GBR)Côtes d'Armor-Marie Morin - Véranda Rideau9:25
104DENJacob Gye Madsen (DEN)Aura Energi - CK Aarhus
105DENMartin Mortensen (DEN)Waoo
106BELLaurens Sweeck (BEL)Pauwels Sauzen
107SWICyrille Thièry (SWI)Swiss Racing Academy
108BELJim Aernouts (BEL)Telenet - Fidea Lions
109NEDCorne Van Kessel (NED)Telenet - Fidea Lions
110GERStefan Parinussa (GER)

Go to result of the stage including all rankings


Results by stage

Start list

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved