All sports Site

Menu
 

Tennis - ATP Challenger Tour - Split 2 - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Croatia

Full results

Split 2 2021

CroatiaCroatia - 12 April 2021 - 18 April 2021 - Clay


Final

18th Apr - 11h35Kacper Zukdef.Mathias Bourgue6-4 6-2


Semi-Finals

17th Apr - 11h05Kacper Zukdef.Elias Ymer6-7 6-0 6-1
17th Apr - 13h20Mathias Bourguedef.Quentin Halys7-6 0-0 ab.


Quarter-Finals

16th Apr - 11h05Kacper Zukdef.Aleksandar Vukic6-4 6-1
16th Apr - 11h05Elias Ymerdef.Cem Ilkel6-3 6-4
16th Apr - 12h35Quentin Halysdef.Thanasi Kokkinakis6-3 7-6
16th Apr - 12h55Mathias Bourguedef.Mirza Basic6-4 1-6 7-5


Round of 16

14th Apr - 10h40Elias Ymerdef.Nino Serdarusic7-6 5-7 6-3
14th Apr - 10h45Thanasi Kokkinakisdef.Filip Horansky6-1 6-2
14th Apr - 12h25Cem Ilkeldef.Hugo Gaston2-6 6-3 7-6
14th Apr - 15h05Mathias Bourguedef.Joao Domingues6-3 6-4
15th Apr - 11h05Aleksandar Vukicdef.Zdenek Kolar7-6 6-4
15th Apr - 11h10Mirza Basicdef.Andrea Collarini6-4 6-4
15th Apr - 11h10Kacper Zukdef.Maximilian Marterer6-4 7-6
15th Apr - 13h00Quentin Halysdef.Pedro Cachin6-2 7-6


Round of 32

12th Apr - 11h55Filip Horanskydef.Dustin Brown7-5 6-2
12th Apr - 12h00Thanasi Kokkinakisdef.Duje Ajdukovic6-4 5-7 6-3
12th Apr - 13h20Joao Dominguesdef.Alex Bolt6-1 6-3
12th Apr - 14h30Mathias Bourguedef.Mohamed Safwat3-6 6-2 6-4
12th Apr - 14h35Nino Serdarusicdef.Kimmer Coppejans6-3 6-4
12th Apr - 15h10Cem Ilkeldef.Enzo Couacaud6-2 7-6
12th Apr - 16h30Elias Ymerdef.Alexandre Muller7-5 6-4
13th Apr - 13h40Maximilian Martererdef.Steven Diez6-3 7-5
13th Apr - 14h05Aleksandar Vukicdef.Duje Kekez6-2 7-6
13th Apr - 14h05Zdenek Kolardef.Marc Polmans6-2 6-2
13th Apr - 15h30Mirza Basicdef.Denis Istomin6-3 6-1
13th Apr - 15h30Hugo Gastondef.Lukas Klein6-3 3-6 6-3
13th Apr - 15h55Kacper Zukdef.Lukas Rosol6-4 7-6
14th Apr - 10h35Pedro Cachindef.Grégoire Barrère6-3 6-3
14th Apr - 17h30Quentin Halysdef.Daniel Masur6-3 6-2
14th Apr - 17h30Andrea Collarinidef.Lorenzo Giustino6-4 6-4


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

12th Apr - 10h40Lukas Kleindef.Bozo Barun6-1 6-4
12th Apr - 10h40Kacper Zukdef.Tristan Lamasine7-6 6-4
12th Apr - 10h40Zdenek Kolardef.Matteo Viola6-2 6-4
12th Apr - 12h40Mirza Basicdef.Andrea Collarini1-6 6-3 6-3


Qualifications - First Round

11th Apr - 11h05Zdenek Kolardef.Viktor Galovic6-1 6-4
11th Apr - 11h10Matteo Violadef.Evgeny Karlovskiy6-2 6-2
11th Apr - 12h30Lukas Kleindef.Mats Moraing4-6 6-3 6-3
11th Apr - 12h35Mirza Basicdef.Tung-lin Wu6-3 6-2
11th Apr - 13h45Bozo Barundef.Gian Marco Moroni6-3 2-6 7-6
11th Apr - 14h30Tristan Lamasinedef.Frane Nincevic6-1 7-5
11th Apr - 14h35Kacper Zukdef.Mili Poljicak6-3 6-2
11th Apr - 16h10Andrea Collarinidef.Julian Lenz5-2 ab.

Draw

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved