All sports Site

Menu
 

Tennis - ATP Challenger Tour - St. Petersburg - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Russia

Full results

St. Petersburg 2021

RussiaRussia - Saint Petersburg - 28 February 2021 - 6 March 2021 - Indoor


Final

7th Mar - 14h10Zizou Bergsdef.Altug Çelikbilek6-4 3-6 6-4


Semi-Finals

6th Mar - 10h00Altug Çelikbilekdef.Artem Dubrivnyy5-7 6-2 6-3
6th Mar - 12h30Zizou Bergsdef.Vit Kopriva7-6 6-2


Quarter-Finals

5th Mar - 09h05Artem Dubrivnyydef.Andrey Kuznetsov6-3 6-7 6-3
5th Mar - 10h30Altug Çelikbilekdef.Jesper De Jong7-6 6-0
5th Mar - 11h15Vit Koprivadef.Cem Ilkel7-5 6-2
5th Mar - 13h15Zizou Bergsdef.Lucas Catarina6-3 6-4


Round of 16

4th Mar - 10h45Jesper De Jongdef.Evgenii Tyurnev6-3 6-3
Altug Çelikbilekdef.Alexey Vatutin6-3 7-6
3rd Mar - 13h25Artem Dubrivnyydef.Viktor Durasovic7-5 3-6 6-3
3rd Mar - 13h35Andrey Kuznetsovdef.Mirza Basic6-1 6-1
4th Mar - 09h05Zizou Bergsdef.Pavel Kotov6-0 7-5
4th Mar - 11h55Lucas Catarinadef.Matthew Ebden7-6 6-2
4th Mar - 09h05Vit Koprivadef.Roberto Quiroz6-2 6-4
3rd Mar - 11h35Cem Ilkeldef.Dominic Stephan Stricker6-7 6-3 6-3


Round of 32

1st Mar - 11h40Alexey Vatutindef.Nino Serdarusic6-4 3-6 6-0
1st Mar - 12h40Dominic Stephan Strickerdef.Duje Ajdukovic5-7 6-4 6-2
1st Mar - 13h35Mirza Basicdef.Evgeny Karlovskiy6-0 6-4
1st Mar - 14h30Altug Çelikbilekdef.Khumoyun Sultanov6-4 6-1
1st Mar - 15h00Cem Ilkeldef.Shuichi Sekiguchi6-3 6-2
2nd Mar - 08h10Vit Koprivadef.Ivan Gakhov7-5 1-6 7-6
2nd Mar - 08h10Viktor Durasovicdef.Rudolf Molleker7-6 6-4
2nd Mar - 10h00Roberto Quirozdef.Duck Hee Lee6-2 6-2
2nd Mar - 10h55Artem Dubrivnyydef.Igor Sijsling3-6 6-4 6-3
2nd Mar - 11h35Andrey Kuznetsovdef.Matija Pecotic7-6 6-2
2nd Mar - 12h35Pavel Kotovdef.Teimuraz Gabashvili6-4 6-2
2nd Mar - 14h00Evgenii Tyurnevdef.Roman Safiullin7-5 6-4
2nd Mar - 15h10Jesper De Jongdef.Uladzimir Ignatik6-4 4-6 6-3
3rd Mar - 08h10Matthew Ebdendef.Pedja Krstin6-1 6-4
3rd Mar - 08h10Zizou Bergsdef.Harry Bourchier6-4 6-2
3rd Mar - 09h40Lucas Catarinadef.Christopher Eubanks7-5 6-2


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

1st Mar - 08h05Andrey Kuznetsovdef.Jiri Lehecka6-3 6-1
1st Mar - 09h35Artem Dubrivnyydef.Skander Mansouri4-6 7-6 6-0
1st Mar - 09h35Lucas Catarinadef.Alessandro Bega6-2 6-3
1st Mar - 11h05Zizou Bergsdef.Ivan Nedelko6-2 6-1


Qualifications - First Round

Jiri Leheckadef.Ergi Kirkin7-6 7-5
Andrey Kuznetsovdef.Jonas Forejtek6-1 6-7 7-5
Ivan Nedelkodef.Daniil Golubev6-0 6-0
28th Feb - 14h10Zizou Bergsdef.Nerman Fatic6-4 6-2
Artem Dubrivnyydef.Konstantin Kravchuk7-6 6-4
Skander Mansouridef.Daniil Glinka3-6 7-6 7-5
Alessandro Begadef.Alexey Zakharov6-4 6-2
Lucas Catarinadef.Benjamin Hassan6-4 6-4

Draw

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved