All sports Site

Menu
 

Tennis - ATP Challenger Tour - Sibiu - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Romania

Full results

Sibiu 2021

RomaniaRomania - 27 September 2021 - 3 October 2021 - Clay


Final

3rd Oct - 14h00Stefano Travagliadef.Thanasi Kokkinakis7-6 6-2


Semi-Finals

2nd Oct - 10h00Thanasi Kokkinakisdef.Marc-Andrea Hüsler6-2 6-1
2nd Oct - 11h30Stefano Travagliadef.Sumit Nagal6-4 0-6 6-0


Quarter-Finals

1st Oct - 10h10Marc-Andrea Hüslerdef.Franco Agamenone7-6 6-4
1st Oct - 11h25Sumit Nagaldef.Geoffrey Blancaneaux7-6 6-3
1st Oct - 13h05Thanasi Kokkinakisdef.Alex Molcan6-2 7-6
1st Oct - 14h25Stefano Travagliadef.Zdenek Kolar6-0 5-7 7-6


Round of 16

30th Sep - 12h55Stefano Travagliadef.Yan Bondarevskiy6-3 6-2
Zdenek Kolardef.Stefan Palosi7-5 7-5
30th Sep - 10h55Geoffrey Blancaneauxdef.Damir Dzumhur6-2 4-6 6-2
30th Sep - 13h35Sumit Nagaldef.Jiri Lehecka7-5 6-3
30th Sep - 13h10Thanasi Kokkinakisdef.Ergi Kirkin6-1 6-1
30th Sep - 14h15Alex Molcandef.Vit Kopriva1-6 6-0 6-4
Marc-Andrea Hüslerdef.Yshai Oliel6-4 6-1
Franco Agamenonedef.Vitaliy Sachko7-6 7-5


Round of 32

28th Sep - 10h35Stefano Travagliadef.Lukas Rosol6-3 6-3
28th Sep - 12h30Yan Bondarevskiydef.Vlad Andrei Dancu6-2 6-3
28th Sep - 12h15Stefan Palosidef.Nicholas David Ionel7-5 6-1
30th Sep - 09h10Zdenek Kolardef.Marius Copil7-5 6-4
28th Sep - 10h50Damir Dzumhurdef.Petros Tsitsipas6-2 6-0
28th Sep - 09h05Geoffrey Blancaneauxdef.Elmar Ejupovic6-1 6-3
28th Sep - 11h10Jiri Leheckadef.Filip Cristian Jianu7-6 6-2
28th Sep - 09h05Sumit Nagaldef.Lucas Miedler6-3 6-1
Thanasi Kokkinakisdef.Maximilian Marterer6-4 6-3
Ergi Kirkindef.Alexey Vatutin7-5 4-6 6-1
Vit Koprivadef.Danilo Petrovic7-5 7-5
Alex Molcandef.Riccardo Bonadio6-4 6-2
28th Sep - 12h00Marc-Andrea Hüslerdef.Jelle Sels6-3 6-3
28th Sep - 09h05Yshai Olieldef.Jay Clarke7-6 6-4
Franco Agamenonedef.Victor Vlad Cornea6-1 7-6
Vitaliy Sachkodef.Radu Albot6-3 6-3


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

27th Sep - 09h00Stefan Palosidef.Kai Wehnelt7-6 6-7 6-2
27th Sep - 09h00Yshai Olieldef.Elmar Ejupovic6-3 7-5
27th Sep - 09h00Yan Bondarevskiydef.Oleg Prihodko7-6 6-4
27th Sep - 10h30Nicholas David Ioneldef.Nicolae Frunza4-6 6-3 7-6


Qualifications - First Round

26th Sep - 10h10Kai Wehneltdef.Calvin Hemery6-5 ab.
26th Sep - 11h30Stefan Palosidef.Dragos Nicolae Madaras6-3 0-0 ab.
26th Sep - 09h35Oleg Prihodkodef.Uladzimir Ignatik6-3 6-3
26th Sep - 09h35Yan Bondarevskiydef.David Poljak7-5 3-6 6-3
26th Sep - 13h15Nicolae Frunzadef.Oleksii Krutykh6-2 7-6
26th Sep - 12h50Nicholas David Ioneldef.Mircea-Alexandru Jecan6-2 6-4
26th Sep - 11h10Yshai Olieldef.Sebastian Gima6-4 6-4
Elmar Ejupovicdef.Vlad Andrei Dumitru6-2 6-2

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2022 - All rights reserved