All sports Site

Menu
 

Tennis - ATP Challenger Tour - St. Petersburg 2 - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Russia

Full results

St. Petersburg 2 2021

RussiaRussia - 7 March 2021 - 14 March 2021 - Indoor


Final

14th Mar - 13h00Evgenii Tyurnevdef.Kacper Zuk6-4 6-2


Semi-Finals

13th Mar - 10h35Evgenii Tyurnevdef.Marius Copil7-6 6-2
13th Mar - 12h20Kacper Zukdef.Jiri Lehecka7-6 6-3


Quarter-Finals

12th Mar - 09h05Jiri Leheckadef.Dmitry Popko6-4 6-4
12th Mar - 09h05Marius Copildef.Christopher Eubanks7-6 7-5
12th Mar - 10h35Evgenii Tyurnevdef.Mirza Basic6-4 6-2
12th Mar - 12h00Kacper Zukdef.Jack Sock6-3 6-2


Round of 16

11th Mar - 09h05Mirza Basicdef.Roberto Ortega-Olmedo6-1 7-6
11th Mar - 10h55Evgenii Tyurnevdef.Altug Çelikbilek6-3 2-6 6-3
10th Mar - 12h00Marius Copildef.Alexey Vatutin5-7 6-3 6-1
Christopher Eubanksdef.Duje Ajdukovic6-3 6-3
11th Mar - 09h05Kacper Zukdef.Zizou Bergs1-6 6-4 6-3
11th Mar - 12h30Jack Sockdef.Pavel Kotov6-4 6-3
10th Mar - 14h30Jiri Leheckadef.Rudolf Molleker6-2 6-3
Dmitry Popkodef.Denis Yevseyev6-4 2-6 6-4


Round of 32

8th Mar - 11h05Duje Ajdukovicdef.Shuichi Sekiguchi7-5 6-2
8th Mar - 11h10Rudolf Mollekerdef.Evgeny Karlovskiy6-3 7-5
8th Mar - 12h35Christopher Eubanksdef.Jesper De Jong7-5 6-4
8th Mar - 12h35Dmitry Popkodef.Nino Serdarusic6-4 6-4
8th Mar - 14h10Alexey Vatutindef.Duck Hee Lee0-6 6-1 6-1
9th Mar - 08h05Marius Copildef.Michael Vrbensky6-3 6-1
9th Mar - 08h05Roberto Ortega-Olmedodef.Roberto Quiroz6-3 6-3
9th Mar - 09h25Jiri Leheckadef.Matija Pecotic6-2 7-6
9th Mar - 09h45Mirza Basicdef.Roman Safiullin6-4 7-6
9th Mar - 11h05Denis Yevseyevdef.Vaja Uzakov6-0 6-0
9th Mar - 11h25Altug Çelikbilekdef.Teimuraz Gabashvili6-2 6-2
9th Mar - 12h10Pavel Kotovdef.Tim Van Rijthoven6-2 6-4
9th Mar - 12h30Evgenii Tyurnevdef.Vit Kopriva6-4 6-2
9th Mar - 13h30Kacper Zukdef.Igor Sijsling6-4 6-3
9th Mar - 14h30Jack Sockdef.Cem Ilkel5-7 6-4 6-4
10th Mar - 09h35Zizou Bergsdef.Pedja Krstin6-2 6-1


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

8th Mar - 08h05Tim Van Rijthovendef.Khumoyun Sultanov6-2 6-1
8th Mar - 08h05Matija Pecoticdef.Alessandro Bega6-3 6-3
8th Mar - 09h30Mirza Basicdef.Aleksandr Nedovyesov6-4 6-2
8th Mar - 09h35Jiri Leheckadef.Jelle Sels6-4 6-3


Qualifications - First Round

7th Mar - 08h00Matija Pecoticdef.Uladzimir Ignatik0-6 7-6 6-4
7th Mar - 08h00Alessandro Begadef.Harry Bourchier6-2 6-3
7th Mar - 09h30Tim Van Rijthovendef.Konstantin Kravchuk6-4 6-4
7th Mar - 10h20Khumoyun Sultanovdef.Daniil Glinka7-6 6-4
7th Mar - 11h00Jelle Selsdef.Andrey Kuznetsov6-4 6-3
7th Mar - 12h20Jiri Leheckadef.Ivan Nedelko6-1 6-3
7th Mar - 12h30Aleksandr Nedovyesovdef.Daniil Golubev6-1 6-0
7th Mar - 13h50Mirza Basicdef.Viktor Durasovic7-5 6-4

Draw

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved