All sports Site

Menu
 

Tennis - ATP Challenger Tour - Losinj - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Croatia

Full results

Losinj 2021

CroatiaCroatia - 18 October 2021 - 24 October 2021 - Clay


Final

24th Oct - 11h05Carlos Tabernerdef.Marco Cecchinatow.o.


Semi-Finals

Marco Cecchinatodef.Nerman Fatic6-3 7-6
Carlos Tabernerdef.Alessandro Giannessi6-4 6-3


Quarter-Finals

23th Oct - 10h35Alessandro Giannessidef.Raul Brancaccio6-3 6-7 6-1
23th Oct - 10h35Nerman Faticdef.Filip Misolic7-6 6-2
23th Oct - 10h35Marco Cecchinatodef.Mathias Bourgue6-0 2-6 7-5
23th Oct - 10h35Carlos Tabernerdef.Andrea Arnaboldi6-2 6-0


Round of 16

20th Oct - 10h05Mathias Bourguedef.Aldin Setkic6-0 6-2
20th Oct - 10h05Raul Brancacciodef.Carlos Gimeno Valero6-4 6-1
20th Oct - 11h30Marco Cecchinatodef.Nino Serdarusic6-7 7-6 6-1
20th Oct - 13h05Alessandro Giannessidef.Franco Agamenone7-6 3-6 6-1
21th Oct - 10h10Carlos Tabernerdef.Geoffrey Blancaneaux7-6 3-6 6-1
21th Oct - 10h10Andrea Arnaboldidef.Jonas Forejtek6-3 3-6 6-4
21th Oct - 12h30Nerman Faticdef.Georgii Kravchenko6-3 2-6 6-3
21th Oct - 13h20Filip Misolicdef.Andrej Martin6-1 7-6


Round of 32

18th Oct - 12h05Aldin Setkicdef.Anthony Genov6-3 6-4
18th Oct - 12h10Jonas Forejtekdef.Victor Vlad Cornea6-4 6-4
18th Oct - 13h30Nino Serdarusicdef.Manuel Guinard2-6 6-3 6-4
18th Oct - 13h30Carlos Gimeno Valerodef.Nikola Milojevic6-3 6-1
18th Oct - 13h30Mathias Bourguedef.Danilo Petrovic5-2 ab.
19th Oct - 10h05Franco Agamenonedef.Duje Ajdukovic7-6 6-0
19th Oct - 10h05Raul Brancacciodef.Ergi Kirkin6-3 3-6 6-2
19th Oct - 10h10Alessandro Giannessidef.Robin Haase7-6 7-5
19th Oct - 11h40Marco Cecchinatodef.Álvaro López San Martín7-6 7-6
19th Oct - 12h25Andrea Arnaboldidef.Jay Clarke6-3 3-6 6-3
19th Oct - 12h45Filip Misolicdef.Arjun Kadhe6-1 6-2
19th Oct - 13h50Georgii Kravchenkodef.Blaz Rola6-4 6-2
19th Oct - 14h05Nerman Faticdef.Nicolas Alvarez Varona7-5 6-2
19th Oct - 15h00Carlos Tabernerdef.Javier Barranco Cosano6-4 6-3
19th Oct - 15h35Andrej Martindef.Mili Poljicak7-6 6-3
19th Oct - 17h05Geoffrey Blancaneauxdef.Filip Cristian Jianu6-2 6-3


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

18th Oct - 10h05Filip Misolicdef.Pavel Nejedly6-2 6-1
18th Oct - 10h10Georgii Kravchenkodef.Anirudh Chandrasekar6-0 6-1
18th Oct - 10h10Nicolas Alvarez Varonadef.Fabien Reboul6-4 6-4
18th Oct - 11h55Arjun Kadhedef.Sadio Doumbia6-4 1-1 ab.


Qualifications - First Round

Filip Misolic Bye
17th Oct - 10h00Pavel Nejedlydef.Fabian Fallert6-4 6-2
17th Oct - 10h00Nicolas Alvarez Varonadef.Ivan Sabanov6-2 6-2
17th Oct - 12h00Fabien Rebouldef.Admir Kalender7-6 6-0
17th Oct - 11h25Georgii Kravchenkodef.Gal Emersic Potocnik6-2 6-2
17th Oct - 13h10Anirudh Chandrasekardef.Eldin Nokic6-0 6-1
17th Oct - 14h20Sadio Doumbiadef.N. Vijay Sundar Prashanth6-7 6-4 6-0
17th Oct - 12h05Arjun Kadhedef.James Cerretani6-3 6-0

Draw

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved