All sports Site

Menu
 

Tennis - ATP Challenger Tour - Ostrava - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Czech Republic

Full results

Ostrava 2021

Czech RepublicCzech Republic - 26 April 2021 - 2 May 2021 - Clay


Final

2nd May - 11h10Benjamin Bonzidef.Renzo Olivo6-4 6-4


Semi-Finals

1st May - 09h40Benjamin Bonzidef.Elias Ymer6-3 4-6 7-6
1st May - 12h30Renzo Olivodef.Arthur Rinderknech5-4 ab.


Quarter-Finals

30th Apr - 11h05Benjamin Bonzidef.Marc Polmans6-4 6-2
30th Apr - 11h05Elias Ymerdef.Alex Molcan7-5 6-3
30th Apr - 12h55Arthur Rinderknechdef.Lukas Klein3-6 6-3 6-4
30th Apr - 13h10Renzo Olivodef.Tomas Martin Etcheverry6-4 6-4


Round of 16

28th Apr - 11h05Elias Ymerdef.Sergiy Stakhovsky6-1 6-2
28th Apr - 11h05Lukas Kleindef.Lukas Rosol7-6 4-6 6-2
28th Apr - 13h20Arthur Rinderknechdef.Brayden Schnur7-5 6-4
28th Apr - 15h10Alex Molcandef.Sebastian Baez4-6 6-1 4-2 ab.
29th Apr - 11h05Marc Polmansdef.Denis Istomin6-3 6-0
29th Apr - 11h10Renzo Olivodef.Alejandro Tabilo6-2 6-3
29th Apr - 12h25Benjamin Bonzidef.Jiri Lehecka6-3 6-4
29th Apr - 12h45Tomas Martin Etcheverrydef.Grégoire Barrere3-6 6-4 6-3


Round of 32

26th Apr - 12h45Sebastian Baezdef.Martin Krumich6-2 6-2
26th Apr - 12h50Elias Ymerdef.Maxime Cressy3-6 7-6 6-4
26th Apr - 14h10Lukas Rosoldef.Mohamed Safwat6-7 6-2 7-5
26th Apr - 14h30Arthur Rinderknechdef.Mathias Bourgue6-4 6-0
27th Apr - 10h05Denis Istomindef.Lukas Lacko0-6 6-1 6-4
27th Apr - 10h05Brayden Schnurdef.Marcelo Tomas Barrios Vera6-2 1-6 6-1
27th Apr - 10h05Jiri Leheckadef.Constant Lestienne6-2 6-0
27th Apr - 11h15Sergiy Stakhovskydef.Patrik Rikl6-4 6-2
27th Apr - 12h05Benjamin Bonzidef.Roman Safiullin6-2 6-1
27th Apr - 12h10Lukas Kleindef.Peter Polansky6-3 7-5
27th Apr - 12h45Alex Molcandef.Thiago Seyboth Wild6-1 6-4
27th Apr - 13h15Marc Polmansdef.Blaz Kavcic6-3 6-3
27th Apr - 13h40Alejandro Tabilodef.Robin Haase6-2 4-6 6-4
27th Apr - 14h15Grégoire Barreredef.Oscar Otte7-6 7-5
27th Apr - 15h00Renzo Olivodef.Lucas Miedler6-3 3-6 6-4
27th Apr - 16h10Tomas Martin Etcheverrydef.Zdenek Kolar1-6 6-4 6-2


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

26th Apr - 11h40Lucas Miedlerdef.Mats Moraing6-1 6-3
26th Apr - 11h40Lukas Kleindef.Rudolf Molleker6-3 6-1
26th Apr - 11h40Alex Molcandef.Vitaliy Sachko6-1 6-2
26th Apr - 12h55Oscar Ottedef.Adam Pavlasek6-2 6-4


Qualifications - First Round

25th Apr - 12h05Mats Moraingdef.Sasi Kumar Mukund6-4 6-3
25th Apr - 12h05Alex Molcandef.Michael Vrbensky6-3 6-4
25th Apr - 12h05Lukas Kleindef.Andrew Paulson2-6 6-3 6-2
25th Apr - 13h30Vitaliy Sachkodef.Teimuraz Gabashvili4-6 6-2 7-6
25th Apr - 13h45Rudolf Mollekerdef.Dalibor Svrcina6-4 2-6 6-3
25th Apr - 14h00Lucas Miedlerdef.Hugo Grenier4-0 ab.
25th Apr - 15h10Oscar Ottedef.Thomaz Bellucci6-4 6-3
25th Apr - 15h40Adam Pavlasekdef.Malek Jaziri1-6 6-4 7-5

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved