All sports Site

Menu
 

Tennis - ATP Challenger Tour - Biella 3 - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Italy

Full results

Biella 3 2021

ItalyItaly - 7 March 2021 - 14 March 2021 - Hard


Final

14th Mar - 16h40Andreas Seppidef.Liam Broady6-2 6-1


Semi-Finals

13th Mar - 12h35Liam Broadydef.Illya Marchenko6-3 7-6
13th Mar - 14h35Andreas Seppidef.Robin Haase6-1 7-5


Quarter-Finals

12th Mar - 10h35Liam Broadydef.Jurij Rodionov6-4 6-3
12th Mar - 12h30Robin Haasedef.Brayden Schnur6-3 6-4
12th Mar - 14h00Illya Marchenkodef.Jonas Forejtek6-4 6-1
12th Mar - 15h15Andreas Seppidef.Peter Gojowczyk3-1 ab.


Round of 16

11th Mar - 13h10Illya Marchenkodef.Andrea Arnaboldi6-2 7-5
11th Mar - 17h05Jonas Forejtekdef.Akira Santillan7-6 6-3
10th Mar - 15h50Liam Broadydef.Luca Nardi6-3 6-4
Jurij Rodionovdef.Zdenek Kolar6-2 4-6 7-6
10th Mar - 16h25Robin Haasedef.Matthias Bachinger6-2 6-4
11th Mar - 11h45Brayden Schnurdef.Lorenzo Giustino6-4 6-2
10th Mar - 14h10Peter Gojowczykdef.Quentin Halys6-7 6-1 7-6
11th Mar - 15h00Andreas Seppidef.Tristan Lamasine1-6 6-1 7-6


Round of 32

8th Mar - 13h55Robin Haasedef.Daniel Masur6-7 6-3 6-2
8th Mar - 14h15Quentin Halysdef.Dustin Brown6-1 6-4
8th Mar - 15h25Jurij Rodionovdef.Aleksandar Vukic6-4 6-4
8th Mar - 16h10Zdenek Kolardef.Yannick Maden6-2 7-6
9th Mar - 10h10Luca Nardidef.Yuichi Sugita6-2 6-2
9th Mar - 10h10Tristan Lamasinedef.Hugo Grenier6-4 6-2
9th Mar - 11h25Matthias Bachingerdef.Martin Klizan6-1 6-1
9th Mar - 11h30Liam Broadydef.Julian Lenz7-6 6-4
9th Mar - 12h30Peter Gojowczykdef.Giulio Zeppieri6-7 6-0 6-1
9th Mar - 14h40Brayden Schnurdef.Stefano Napolitano6-2 6-4
9th Mar - 14h40Jonas Forejtekdef.Tobias Kamke6-3 6-3
9th Mar - 16h15Lorenzo Giustinodef.Yasutaka Uchiyama7-5 6-4
9th Mar - 17h40Andrea Arnaboldidef.James Duckworth6-4 6-3
10th Mar - 10h35Illya Marchenkodef.Tung-lin Wu6-4 7-6
10th Mar - 10h35Akira Santillandef.Marc-Andrea Hüsler7-5 3-6 6-3
10th Mar - 12h45Andreas Seppidef.Sergiy Stakhovsky6-2 6-4


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

Jonas Forejtekdef.Julian Lenz6-4 6-1
Akira Santillandef.Ryan Peniston7-6 3-6 6-2
Matthias Bachingerdef.Luca Vanni6-3 6-4
Andrea Arnaboldidef.Kirill Kivattsev6-3 6-4


Qualifications - First Round

7th Mar - 10h40Julian Lenzdef.Flavio Cobolli6-1 7-6
7th Mar - 10h40Jonas Forejtekdef.Marco Miceli6-1 6-2
7th Mar - 12h25Luca Vannidef.Benjamin Hassan6-7 7-5 6-1
7th Mar - 12h30Matthias Bachingerdef.Robert Strombachs6-2 7-5
7th Mar - 13h30Andrea Arnaboldidef.Fabien Reboul6-2 3-6 6-4
7th Mar - 14h00Kirill Kivattsevdef.Sandro Ehrat7-6 6-3
7th Mar - 15h35Ryan Penistondef.Lucas Catarina6-2 5-7 6-3
7th Mar - 17h15Akira Santillandef.Matteo Gigante7-6 6-2

Draw

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved